Zavolejte nám: +420 734 604 364 nebo nám napište blanice@polabinalodi.cz

Po stopách Bohumila Hrabala

Plavba výletní lodí Blanice je přímo ideální pro výlet po stopách slavného spisovatele.

Ještě než se v přístavu nalodíte na palubu výletní lodi, můžete v nymburském muzeu navštívit stálou expozici Bohumila Hrabala, poté posedíte na náměstí s mistrem na jedné lavičce, v nedalekém infocentru Vás vybaví informačními materiály a ukáží cestu do přístavu.

Hned po vyplutí uvidíte na levém břehu Labe vilu rodiny Hrabalovy a malý kousek za ní už budete míjet i pivovar, tak známý z Postřižin.

Dále Vás čeká poklidná plavba krajinou, která tak okouzlila i našeho spisovatele. Vaší cílovou stanicí bude Kersko. Tady je s panem Hrabalem spojeno snad úplně vše. Od mola můžete nejdříve dojít ke spisovatelově vile, oběd si pak dát v restauraci „U pramene“ či ve známé Hájence a poté se již můžete vydat na procházku ve stínu stromů, které pamatují dobu, kdy pod nimi sedával i sám pan Hrabal. Pokud jste zdatní výletníci, dojdete do Hradištka, kde na místní hřbitově našel pan Hrabal místo posledního odpočinku.

Když pak dojdete v Hradištku k našemu molu, máte na výběr: buď se vrátíte lodí do Nymburka hned, nebo Vás převezeme na druhý břeh a Vás pak čeká cesta do Kostomlat nad Labem. Dobu, kdy zde pan Hrabal sloužil coby výpravčí dnes připomíná na nádražní budově pamětní deska.

Do Nymburka se pak vrátíte vlakem a tím je Vaše cesta po stopách velkého spisovatele u konce.