Zavolejte nám: +420 734 604 364 nebo nám napište blanice@polabinalodi.cz

Na Blanici s kolem

Prakticky celou trasu lodi Blanice lemují po obou březích cyklotrasy. Nabízí se tedy spojit plavbu lodí s cyklovýletem.

Podle zdatnosti tak můžete poznávat i vzdálenější turistické cíle. Fantazii, jak nakombinovat plavbu s cyklistikou se meze nekladou.

Můžete se například nalodit v Nymburce a plout s námi po proudu. Pokud zvolíte k vylodění levý břeh a necháte se vysadit v Kersku, na kole snadno dojedete do Přerova nad Labem. Zde stojí určitě za návštěvu známý skanzen či zajímavé muzeum Moto-Velo. Když zvolíte pravý břeh a zastávku v Ostré, cyklotrasy Vás dovedou za barokními památkami v Lysé nad Labem či na zajímavou historickou náves v Byšičkách. Sportovněji založení určitě dojedou až do Čelákovic nebo Brandýsa nad Labem. Pro rodiny s dětmi je pak dobrým cílem park Mirákulum v Milovicích, vzdálený od mola necelých 10 kilometrů.

Pokud zvolíte opačný směr a plavbu proti proudu s vyloděním v nymburském přístavu, nabízí se cyklotrasa č.2 do Poděbrad. Zdatnější pak mohou pokračovat na slavníkovské hradiště v Libici nad Cidlinou či dál ke Kolínu.

Blanici můžete také použít při svých cyklotoulkách jen jako přívoz z jednoho břehu na druhý. Oblíbená je například krátká trasa Kostomlaty – Kersko (či naopak), kdy zažijete i proplavení zdymadlem.