Zavolejte nám: +420 734 604 364 nebo nám napište blanice@polabinalodi.cz

Kam na výlet s dětmi

Loď Blanice je také ideální dopravní prostředek pro rodiny s dětmi. Příjemně strávený čas plavbou po Labi můžete dále nakombinovat s návštěvou zajímavých míst v okolí našich mol. V dobré docházkové vzdálenosti se jich nachází hned několik.

Zábavu i poučení pro všechny si užijete v areálu Botanicus. Necelé dva kilometry od našeho mola v Ostré se nachází rozsáhlý areál historické vesničky s ukázkou mnoha dnes již polozapomenutých řemesel. Neméně zajímavá je i procházka po rozlehlých bylinkových zahradách.

Pro zvídavé děti toužící objevovat tajemná místa je dobrým tipem výprava na hradní zříceninu. V lesích na pravém břehu Labe mezi Kostomlaty a Ostrou jsou dodnes patrné zbytky středověkého hradu Mydlovar. Na své si při tomto výletu přijdou i fanoušci geocachingu.

Pokud se s námi vypravíte na levý břeh do Kerska, můžete pátrat po zbytcích středověké vesnice Kří. Spoustu zajímavých informací o této lokalitě Vám rádi poskytnou manželé Kubovi v svém Lesním ateliéru. Jestli máte děti spíše sportovně nadané, navštivte v Kersku Adventure golf. Ve stínu vzrostlých stromů Vám hra půjde úplně sama.

Pro děti milující zvířata, konkrétně koně, máme dobrou zprávu. Naše molo v Hradištku leží hned u Jezdecké stáje Equus Kinsky. V sezoně se tady pravidelně konají jezdecké závody a soutěže, na konci prázdnin pak tradiční velká akce pro nejširší veřejnost.